Phoenix pobijedio Charlotte, problemi u NBA ligi zbog korona virusa
(Izvor: USA Today)

Košarkaši Phoenixa pobijedili su noćas Charlotte sa 137:106 i zadržali najbolji učinak u NBA ligi. U ekipi Phoenixa devetorica igrača postigla su dvocifreni broj poena, a najefikasniji je bio JaVale McGee sa 19. Mikal Bridges postigao je 16, a sa 16 poena, šest skokova i pet asistencija utakmicu je završio Devin Booker, koji se vratio u tim poslije sedam mečeva pauze zbog povrede tetive. On je igrao 26 minuta, a u posljednjoj četvrtini nije ulazio u igru.

Deandre Ayton u pobjedi je učestvovao sa 15 poena i 15 skokova, a Chris Poole sa 14 poena i devet asistencija.

Phoenix je najbolja ekipa lige sa 24 pobjede i pet poraza, a drugoplasirani Golden State ima 24/6.

U ekipi Charlottea najefikasniji je bio Miles Bridges sa 26 poena, Kelly Oubre postigao je 18 poena, a Lamelo Ball devet poena, uz 10 skokova i sedam asistencija.

Košarkaši Chicaga pobijedili su Los Angeles Lakerse sa 115:110. Bullse je predvodio DeMar DeRozan sa 38 poena, šest asistencija i četiri skoka. On se vratio u tim poslije dvije sedmice pauze zbog korona virusa.

To je bila prva utakmica Chicaga poslije 11. decembra, pošto su odložene prethodne dve zbog korona virusa.

Najbolji u ekipi iz Los Angelesa bio je LeBron James sa 31 poenom, 14 skokova i šest asistencija. Russell Westbrook pobjedi je doprinjeo sa 20 poena, devet skokova i osam asistencija, a Carmelo Anthony sa 21 poenom i pet skokova.

U ekipi nije bilo šestorice igrača zbog kovid protokola, a tim je predvodio pomoćni trener David Fizdale.

Košarkaši Minnesote pobijedili su Dallas sa 111:105. Ekipu su do pobjede predvodili Karl-Anthony Towns sa 24 poena, sedam skokova i šest asistencija i D'Angelo Russell sa 22 poena.

U ekipi Dallasa Tim Hardaway postigao je 28 poena, Dorian Finney-Smith 23, a Jaylen Branson 18 poena i 11 asistencija. Kristaps Porzingis postigao je 13 poena, ali je u trećoj dionici morao da napusti teren zbog problema sa stopalom. Slovenački košarkaš Luka Dončić nije igrao zbog korona virusa.

Portland je pobijedio Memphis sa 105:100 i prekinuo njegov niz od pet pobjeda. Damian Lillard predvodio je Portland sa 32 poena, a dobru partiju prikazao je i Norman Pauel sa 28 poena. Jusuf Nurkić je za provedene 33 minute na parketu postigao 9 poena i imao 11 skokova.

U ekipi iz Memphisa, koja je izgubila drugi put u posljednjih 12 utakmica, najefikasniji je bio Dillon Brooks sa 37 poena.

Košarkaši Detroita pobijedili su Miami sa 100:90 i prekinuli niz od 14 poraza, a Sacramento je bio bolji od San Antonia sa 121:114 i ostvario drugu pobjedu u posljednjih šest utakmica.

Liga je noćas odložila tri utakmice zbog porasta broja zaraženih korona virusom u ekipama.