Phoenix i Miami na korak od plasmana u finala konferencija u NBA ligi
(Izvor: Yahoo! Sports)

Košarkaši Phoenixa poveli su sa 3:2 protiv Dallasa u polufinalu play-offa Zapadne konferencije u NBA ligi, pošto su noćas pobijedili sa 110:80. Sunse je predvodio Devin Booker sa 28 poena, uz sedam skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Denadre Ayton postigao je 20 poena uz devet skokova, a Michael Bridges i Cameron Johnson po 14 poena.

U ekipi Dallasa najefikasniji je bio Luka Dončić sa 28 poena, uz 11 skokova, tri ukradene lopte i dvije asistencije. Jalen Brunson postigao je 21 poen i imao je sedam skokova, a Davis Bertans dodao je 10 poena.

Phoenix je riješio utakmicu serijom 11:4 u trećoj četvrtini, uz dvije "trojke" Bookera za vodstvo 61:50. Dallas je u prvih šest minuta treće četvrtine postigao samo četiri poena, a tokom te četvrtine imao je 12 izgubljenih lopti.

Booker je u trećoj dionici postigao 12 poena, a Sunsi su u četvrtu četvrtinu ušli rezultatom 82:60. Booker sada ima 804 poena u 30 utakmica u play-offu i jedan je od samo 18 košarkaša u istoriji NBA lige koji je postigao najmanje 800 poena u prvih 30 utakmica u doigravanju. Od 2000. godine to je uspjelo Anthonyju Davisu, Donovanu Mitchellu, Kevinu Durantu, LeBronu Jamesu, Tracyju McGradyju, Vinceu Carteru i Allenu Iversonu.

Phoenixu je potrebna još jedna pobjeda za plasman u finale konferencije, a šesta utakmica na programu je u noći između četvrtka i petka u Dallasu.

Košarkaši Miamija poveli su sa 3:2 protiv Philadelphije u polufinalu play-offa Istočne konferencije, pošto su pobijedili sa 120:85.

Sedmorica igrača Miamija postigla su dvocifreni broj poena, a najefikasniji je bio Jimmy Butler sa 23 poena, uz devet skokova i šest asistencija. Max Strus postigao je 19 poena uz 10 skokova, Gabe Vincent 15 poena, a Victor Oladipo dodao je 13 poena.

U ekipi iz Philadelphije najefikasniji je bio Joel Embiid sa 17 poena, James Harden dodao je 14 poena, šest skokova i četiri asistencije, a Tobias Harris 12 poena.

Miami je ove sezone ostvario svih šest pobjeda u play-offu. Ekipa je imala 15 poena prednosti uoči četvrte četvrtine (81:65), koju je započela sa 12 uzastopnih poena. Nijedan od startera Philadelphije nije igrao u posljednjih 8:18 minuta utakmice.

Prvom nosiocu Miamiju potrebna je još jedna pobjeda za plasman u finale konferencije, a šesta utakmica na programu je u noći između četvrtka i petka u Philadelphiji.