Petoro navijača Eintrachta privedeno zbog nereda u Sevilli
Španska policija privela je petoro njemačkih navijača zbog nereda uoči večerašnjeg finala Lige Evropa između fudbalera Eintrachta iz Frankfurta i Rangersa u Sevilli.
Policija je saopštila da su navijači Eintrachta odvedeni u pritvor zbog tuče sa škotskim navijačima i policijom, oko ponoći u centru Seville. Oni su bacali cigle i stolove iz kafića i upaljene baklje na navijače Rangersa i policiju.
Nije navedeno da li ima teže povrijeđenih.
Više od 5.000 policajaca i redara biće na dužnosti pošto španske vlasti očekuju dolazak do 150.000 navijača oba kluba.
Većina nema ulaznicu za finale, koje počinje od 21 čas na stadionu "Sanchez Pizjuan".
federalna.ba/Beta
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.