Pet titula seniorskih prvaka BiH  za članove AK Sloboda Tehnograd

Pet titula seniorskih prvaka BiH za članove AK Sloboda Tehnograd

Atletičari i atletičarke AK “Sloboda Tehnograd” osvojili su 11 medalja, pet zlatnih i po  tri srebrne i bronzane medalje na Pojedinačnom seniorskom  prvenstvu BiH, održanom na atletskom poligonu “Kamberović polje” u Zenici.

Titule seniorskih prvaka BiH za 2022 godinu osvojili su i potvrdili prošlogodišnje titule Mahir Kurtalić  u trci na 110 m pr,  Rusmir Malkočević u trci na 400 m pr, Elma Hasanbašić u trci na 3.000 m stipl, te Hajrudin Vejzović koji je pobijedio u trkama na 100 m i 200 m, čime je ponovo preuzeo primat najboljeg seniora  u obje ove discipline, obzirom da je prošle godine bio viceprvak na 100 m.

Srebrne  medalje osvojili su: Edhem  Vikalo u trci na 100 m, Elma Hasanbašić u trci na 3000 m i muška seniorska štafeta 4x100 m (Bakir Baković, Enes Džinić, Alija Džinić i Bakir Musić)

Bronzane medalje osvojili su Edhem Vikalo u trci na 200 m, Nejla Kamerić u trci na 3000 m stipl i muška seniorska  štafeta 4x400 m (Edhem Vikalo, Hajrudin Vejzović, Bakir Musić i Rusmir Malkočević).

Hajrudin Vejzović, Edhem Vikalo i Rusmir Malkočević zajedno sa trenerom Kadom Delić-Selimović putuju u Alžir gdje će 30 juna nastupiti u disciplinama 100 m - Vejzović i Vikalo, te 400 m pr - Rusmir Malkočević, saopćeno je AK Sloboda.