Patrik Schick zbog povrede van terena do sredine oktobra

Patrik Schick zbog povrede van terena do sredine oktobra
(Izvor: EPA/Filip Singer)

Fudbaler Bayer Leverkusena Patrik Schick povrijedio je zadnju ložu lijeve noge na utakmici protiv St. Paulija (pobjeda 2:1) i biti će van terena do sredine oktobra, saopćio je danas klub.

"Bayer Leverkusen će u narednim mečevima morati igrati bez napadača Patrika Schicka", navodi se u saopćenju kluba, uz preciziranje da reprezentativac Češke ima povredu mišića zadnje lože lijeve noge.

Povratak 29-godišnjeg golgetera planiran je za meč Bundeslige protiv Mainza 18. oktobra.

Schick, najbolji strijelac Leverkusena u prethodnim sezonama, propustit će tako duel sa PSV Eindhovenom u srijedu u drugom kolu Lige prvaka, kao i meč protiv Union Berlina u subotu.

Očekuje se da neće igrati ni za reprezentaciju Češke u oktobarskom kvalifikacijskom prozoru za Mundijal 2026, protiv Hrvatske (9. oktobar) i Farskih Ostrva (12. oktobar).

Beta/federalna.ba

Bayer Leverkusen Patrik Schick