Partizan ubjedljiv protiv FMP-a
(Izvor: Partizan NIS)

Košarkaši Partizana su, u zaostaloj utakmici 16. kola ABA lige, ubjedljivo savladali ekipu FMP-a iz Železnika sa 97:74.

Crno-bijeli su ogromnu prednost stekli već nakon 20 minuta igre, odnosno do poluvremena, kada su vodili sa 49:27, a potom nisu imali problema da prednost sačuvaju u drugom dijelu utakmice.

Partizanov mladi igrač Uroš Trifunović iskoristio je ukazanu šansu na najbolji mogući način i sjajno je odigrao, postigavši 22 poena, od čega čak šest trojki i to mu je rekord karijere, a bio je i najefikasniji igrač meča.

Utakmicu je obilježio i veliki broj asistencija Partizana - čak 29, što je izuzetan učinak na jednoj utakmici, od kojih deset ide na DŽoša Perkinsa.

Ovo je, inače, četvrta uzastopna pobjeda Partizana, poslije koje ima učinak 11-13, dok FMP nakon ovog poraza ima skor 9-15.

U redovima Partizana čak pet igrača je postiglo dvocifreni broj poena, a osim Trifunovića su se istakli Rashon Thomas sa 15, Erick Mika sa 13, Marcus Page sa 11 i Nemanja Dangubić sa deset poena.

Kod FMP-a je najbolji bio bivši igrač Partizana Marko Pecarski sa 16 poena, a tri manje ubacio je Nemanja Nenadić.

Tabela: Igokea 19-4, Crvena zvezda 18-3, Mornar 17-5, Budućnost 18-3, Mega Sokerbet 14-10, Cedevita Olimpija 16-4, Partizan 11-13, FMP Železnik 9-15, Borac 7-17, Split i Zadar 8-15, Krka i Cibona 7-15 i Primorska 0-24. /kraj/vl