Palacios za pobjedu Bayera, Eintracht slavio u Leipzigu

Fudbaleri Bayer Leverkusena pobijedili su danas u gostima Augsburg sa 1:0, u utakmici 17. kola njemačke Bundeslige. Jedini gol na meču, vrijedan tri boda, postigao je Exequiel Palacios u 94. minutu.

Bayer je upisao 14. trijumf od početka šampionata i prvi je na tabeli sa 45 bodova, odnosno ima četiri boda više od Bayerna iz Minhena koji ima meč manje. Augsburg je na 11. poziciji sa 18 bodova.

Istim rezultatom slavio je i Eintracht na gostovanju Leipzigu, a strijelac pobjedničkog gola bio je Ansgar Knauff u sedmom minutu. Leipzig je četvrti tim lige sa 33 boda, dok je Eintracht peti sa šest bodova manje.

Utakmice Koln - Heidenheim i Mainz - Wolfsubrg završene su neriješeno 1:1.

Heidenheim je deveti na tabeli sa 21 bodom, Wolfsburg ima bod manje na desetom mjestu, Mainz je 16. sa 11, dok je Koln pretposljednji sa 11 osvojenih bodova.

Na utakmici Freiburg i Union Berlina nije bilo golova. Freiburg zauzima sedmu poziciju na tabeli sa 25 bodova, dok je Union Berlin 15. sa 14 bodova.