Osam golova Bayerna u pobjedi protiv Mainza, hat-trick Kanea
(Izvor: EPA-EFE/RONALD WITTEK)

Fudbaleri Bayerna iz Munchena pobijedili su danas na svom terenu Mainz 8:1, u utakmici 25. kola Bundeslige.

Trostruki strijelac bio je Harry Kane, koji je postigao golove u 13. minutu, sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena i u 70. minutu. Kane je prvi strijelac Bundeslige, sa 30 golova.

Dva gola postigao je Leon Goretzka u 20. minutu i drugom minutu nadoknade vremena, a strijelci su bili još Thomas Mukker u 47, Jamal Musiala u 61. i Serge Gnabry u 66. minutu.

To je bila 18. pobjeda Bayerna, koji je drugi na tabeli sa 57 bodova, sedam bodova manje i utakmicom više od vodećeg Bayera iz Leverkusena. Mainz je pretrpio 13. poraz i pretposljednji je, sa 17 bodova.

Fudbaleri Leipzig pobijedili su na svom terenu Darmstadt 2:0. Sa 14. pobjeda, Leipzig je četvrti na tabeli sa 46 bodova, a Darmstadt je posljednji sa 13 bodova, poslije 16. poraza u ligi.

Fudbaleri Augsburga pobijedili su kao domaćini Heidenheim 1:0. Augsburg je ostvario treću uzastopnu pobjedu, osmu u prvenstvu, i zauzima osmo mjesto na tabeli sa 32 boda. Heidenheim je u posljednje četiri utakmice bez pobjede i poslije 11. poraza je 11. na tabeli sa 28 bodova.

Borussija iz Mönchengladbacha odigrala je na svom terenu neriješeno 3:3 protiv Kolna