Origi u 94. minutu za pobjedu Liverpoola, prvi trijumf Newcastlea
(Izvor: EPA-EFE/VICKIE FLORES)

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su danas u gostima ekipu Wolverhamptona sa 1:0, u utakmici 15. kola Premiershipa. Liverpool je upisao desetu pobjedu u šampionatu i prvi je na tabeli sa 34 boda, odnosno ima bod više od Chelseaja, a dva od Manchester Cityja koji kasnije danas igra protiv Watforda.

Na drugoj strani, Wolverhampton je osmi na tabeli sa 21 bodom.

Ekipa Jurgena Kloppa se mučila protiv Wolvesa, dobre prilike su u drugom poluvremenu propustili Diogo Jota i Sadio Mane, ali su "crveni" ipak uspjeli da osvoje sva tri boda.

Strijelac tri boda vrijednog pogotka bio je Divock Origi u 94. minutu, na asistenciju Mohameda Salaha.

Fudbaleri Newcastlea upisali su danas prvu pobjedu u šampionatu, pošto su na svom terenu bili bolji od Burnleya sa 1:0.

Strijelac jedinog pogotka bio je Callum Wilson u 40. minutu.

Newcastle je sada pretposljednji na tabeli sa 10 bodova, koliko ima i Burnley na poziciji iznad, ali i posljednjeplasirani Norwich.

Fudbaleri Southamptona i Brightona odigrali su neriješeno 1:1. Poveo je Southampton u 29. minutu golom Armanda Broje, a izjednačenje i bod Brightonu donio je Neal Maupay u 98. minutu.

Brighton je deveti na tabeli sa 20 bodova, dok je Southampton na 14. poziciji sa četiri boda manje.