OI u Tokiju: Crnogorske rukometašice poražene od Japana

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Japana 29:26 (14:13), u drugom kolu "A" grupe olimpijskog turnira u Tokiju, javlja Anadolu Agency (AA).

To je prvi poraz crnogorske selekcije, nakon startnog trijumfa protiv Angole 33:22.

Izabranice selektorke Bojane Popović bolje su počele meč, povele su 5:3, a u 15. minutu, nakon serije od 4:0, bilo je 10:6. Domaćin je predvođen golmankom Sakurom Kametani, koja je meč završila sa 20 odbrana, do poluvremena uspio da napravi preokret i na odmor ode sa minimalnom prednošću (14:13). Razlika je u 37. minutu iznosila pet (19:14), a u 51. minutu šest golova (26:20).

Crna Gora je posljednju priliku da napravi priključak imala u 45. minutu, smanjila je na 22:20, ali je Japan serijom od 4:0 riješio sve dileme.

Najefikasnije u pobjedničkoj selekciji bile su Ayaka Ikehara i Nozomi Hara sa po šest, dok je gol manje postigla Shio Fujii.

U crnogorskoj reprezentaciji, Tatjana Brnović postigla je šest, dok su sa po četiri pogotka meč završile Ema Ramusović i Jovanka Radičević, koja je sve golove postigla iz sedmerca.

Naredni rival crnogorskim rukometašicama, u četvrtak u devet sati i 15 minuta, biće Norveška.