Odličan početak atletske sezone za seniore i juniore AK 'Sloboda Tehnograd'

Na Međunarodnom atletskim mitingu u Slovenskoj Bistrici, kako navode iz AK “Sloboda Tehnograd” Tuzla, nastupili su njihovi najbolji seniori, Rusmir Malkočević koji je u trci na 400 metara prepone osvojio 2. mjesto s rezultatom 51.61 sekundi, dok je Hajrudin Vejzović u polufinalnoj trci pobijedio rezultatim 10,76, te u finalnoj trci na 100 metara istrčao svoj lični rekord u vremenu 10.73 sekundi osvojivši 4. mjesto.

Na Pojedinačnom prvenstvu BiH za juniore/ke koje se održava u Sarajevu prvog dana takmičenja zlatnim medaljama okitio se Edhem Vikalo u trci na 100 metara, potvrdivši odbranu prošlogodišnje titule najbržeg juniora. Zlatnom medaljom okitila se i Elma Hasanbašić koja je pobijedila u trci na 3.000 metara SC. Srebrnu medalju osvojio je Adi Nurkanović u trci na 5.000 metara.

Lični rekord istrčao je i Bakir Musić u trci na 400 metara. Nejla Kamerić je u trci na 3.000 metara SC osvojila 4 mjesto, saopćeno je iz AK “Sloboda Tehnograd” Tuzla.