Odbojkašice Bosne i Hercegovine poražene od Španije u CEV Zlatnoj ligi
(Izvor: AA)

Odbojkašice Bosne i Hercegovine porazom su otvorile premijerni nastup u CEV Zlatnoj ligi. U 2. kolu grupe ”A” reprezentativke Bosne i Hercegovine u tuzlanskoj dvorani ”Mejdan” poražene su od Španije, rezultatom 1:3.

Poslije izjednačene igre tokom otvaranja utakmice, prava drama viđena je u finišu prvog seta. Španjolke su vodile 17:20, ali je uslijedila serija Bosne i Hercegovine od 6:1 i preokret na 23:21. Ipak, više smirenosti do kraja imale su gošće koje su prvi set riješile u svoju korist, rezultatom 26:24.

U drugom setu reprezentacija BiH ima 8:4, ali se Španjolke vraćaju u utakmicu, poravnavaju na 13:13, a potom vode sa 13:15. Igralo se izjednačeno do finiša, a poenima Bošković reprezentacija BiH je povela sa 23:22, ali su gošće ponovo s više koncentracije i rješavaju drugi set u svoju korist 25:23.

U trećem setu reprezentativke BiH pokušale su se vratiti u utakmicu. Igralo se poen za poen do 16:16 kada gošće odlaze na 16:18. Reprezentativke BiH izjednačavaju na 18:18 i do kraja uspjevaju da dođu do prednosti i riješe treći set u svoju korist, rezultatom 25:21.

Drama u četvrtom setu. Reprezentativke BiH velikom borbom su se izborile za 23:23, ali su Španjolke iskoristile dvije greške i riješile četvrti set u svoju korist sa 23:25 i konačnih 1:3.

U narednom kolu CEV Zlatne lige reprezentativke BiH 1. juna igraju u Francuskoj, a 4. juna revanš je u tuzlanskom ”Mejdanu”.