Nurkićev double-double u porazu Portlanda

Dončić vodio Dalas do pobede nad Golden stejtom, pobede Niksa i Klipersa u NBA ligi

Košarkaši Dallasa pobijedili su prošle noći na svom terenu ekipu Golden statea sa 116:113, i tako su prekinuli niz od četiri uzastopna poraza.

Dallas je u prvoj četvrtini u nekoliko navrata vodio sa plus 17, da bi Golden state do kraja poluvremena uspio da se vrati i ode na odmor sa jednim poenom zaostatka (55:54).

Tokom cijele trećine četvrtine u vodstvu je bio domaći tim, dok je posljednja dionica donijela neizvjesnu završnicu.

Gosti su trojkom Stephena Curryja poveli sa 110:108 u finišu meča, a zatim slijedi serija Dallasa od 5:0, koja je počela preciznim šutem sa distance Tima Hardawaya 1:49 minuta prije kraja.

Dallas do kraja nije ispustio prednost i aktuelnim šampionima je nanio drugi poraz u posljednjih sedam mečeva.

Luka Dončić je ostvario 51. triple-double u karijeri sa 41 poenom i po 12 skokova i asistencija, Hardaway je u pobjedi Dallasa dodao 22 poena, dok je Josh Green upisao 13 poena.

Curry je u poraženoj ekipi postigao 32 poena, uz po pet skokova i asistencija, Jonathan Cumminga je ostvario double-double sa 14 poena i 10 skokova, a Draymond Green je zabilježio 12 poena.

Dallas je deveti na tabeli Zapadne konferencije sa skorom 10/10, dok je Golden state na 10. mjestu sa polovičnim učinkom poslije 22 utakmice.

New York Knicksi su na gostovanju savladali Detroit sa 140:110.

Pitanje pobjednika riješili su trećoj četvrtini, a taj dio igre završili su vodstvom 108:77.

Do pobjede ih je vodio Julius Randle koji je na svoj 28. rođendan ostvario rekord sezone sa 36 poena, a upisao je i sedam skokova i pet asistencija.

Po 16 poena su u gostujućem timu dodali RJ Barrett, Quentin Grimes i Jalen Brunson.

Isaiah Stewart je bio najefikasniji u Detroitu sa 19 poena, hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je upisao 13 poena, a jednom postignutom trojkom izjednačio se na 64. mjestu sa Mookiejem Blaylockom (1.283) na listi najboljih trojkaša u NBA ligi.

Isti učinak kao i hrvatski igrač imao je Marvin Bagley, koji je zabilježio i sedam skokova.

Nicksi su na 11. mjestu Istočne konferencije sa 10 pobjeda i 11 poraza, dok je Detroit na posljednjem 15. mjestu sa pet pobjeda iz 23 utakmice.

Los Angeles Clippersi su na gostovanju bili bolji od Portlanda sa 118:112.

U posljednju dionicu Portland je ušao sa 13 poena prednosti (95:82), ali su gosti četvrtu četvrtinu riješili u svoju korist sa 36:17.

Norman Powell je za Clipperse postigao 32 poena (22 poena u poslednjoj četvrtini), Reggie Jackson je zabilježio double-double sa 24 poena i 12 asistencija, Robert Covington je dodao 15 poena, dok je do double-doublea došao i hrvatski igrač Ivica Zubac sa 12 poena i 13 skokova.

Anfernee Simons je u domaćem timu zabilježio 37 poena, Jeremy Grant je upisao 32, a bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić je došao do double-double učinka sa 13 poena i 10 skokova, a upisao je i sedam dodavanja.

Clippersi su peti na tabeli Zapada sa 13 pobjeda i devet poraza, a Portland zauzima sedmo mjesto sa skorom 11/10.