Nurkić i Sunsi zaustavljeni u četvrtfinalu
(Izvor: Ilustracija/WCBD)

Košarkaši Milwaukeea plasirali su se u polufinale NBA turnira Istočne konferencije, pošto su noćas na svom terenu pobijedili New York sa 146:122. Buckse je predvodio Giannis Antetokounmpo sa 35 poena, 10 skokova, osam asistencija i tri ukradene lopte, dok je Damian Lillard postigao 28 poena uz sedam asistencija. Michael Beasley dodao je 18 poena, Khris Middleton 14 poena, sedam asistencija i četiri skoka, a Bobby Portis Jr.  13 poena.

U ekipi iz New Yorka najefikasniji je bio Julius Randle sa 41 poenom, a imao je i šest skokova i pet asistencija. Jalen Brunson dodao je 24 poena i šest asistencija, a RJ Barrett 23 poena i osam skokova.

Jusuf Nurkić je odigrao skoro 30 minuta, a upisao je tri poena, osam skokova i četiri asistencije.

Milwaukee je neporažen u play-inn turniru sa svih pet pobjeda i ostvario je devetu uzastopnu pobjedu na svom terenu, a ukupno 10. pobjedu u posljednjih 12 utakmica.

Milwaukee će u polufinalu u Las Vegasu igrati protiv Indiane.

New York će igrati protiv Bostona.

Košarkaši Los Angeles Lakersa plasirali su se u polufinale u Zapadnoj konferenciji pobjedom protiv Phoenixa 106:103.

Lakerse je predvodio LeBron James sa 31 poenom, 11 asistencija, osam skokova i pet ukradenih lopti. On je postigao 15 od prvih 19 poena ekipe u četvrtoj četvrtini i imao asistencije u dva napada nakon kojih su se Lakersi odlijepili.

Anthony Davis pobjedi je doprinio sa 27 poena i 15 skokova, a Austin Rivers sa 20 poena i šest skokova.

U ekipi Phoenixa Kevin Durant postigao je 31 poen uz sedam skokova, a promašio je trojku u posljednjim trenucima za izjednačenje. Devin Bukar imao je 21 poen i 11 skokova, a Grayson Allen 21 poen.

Lakersi će u polufinalu igrati protiv New Orleansa u Las Vegasu.

Phoenix, koji je treći put ove sezone izgubio od Lackersa, igraće protiv Sacramenta.