Novi triple-double Jokića, Denver poveo sa 2:0 u finalu Zapadne konferencije
(Izvor: Ilustracija/ Ron Chenoy)

Košarkaši Denvera poveli su sa 2:0 u finalu Zapadne konferencije, pošto su noćas na svom terenu savladali Los Angeles Lakerse sa 108:103.

Prva četvrtina protekla je u egalu, da bi gosti nakon četiri i po minuta u drugoj dionici stigli do dvocifrene prednosti (42:32).

Denver je do kraja poluvremena smanjio razliku, a Lakersi na veliki odmor odlaze sa plus pet (53:48).

Lakersi su gotovo cijelu treću četvrtinu bili u vodstvu, ali su prednost ispustili na početku posljednje dionice.

Denver je nakon pet minuta igre u posljednjoj četvrtini napravio seriju 9:0, i trojkom Bruca Browna stigao do plus sedam (90:83).

Otišao je zatim domaći tim u dva navrata do maksimalnih 12 poena razlike, ali se Lakersi nisu predali i u posljednjoj minuti ulaze sa dva poena zaostatka (101:99).

Do kraja meča Denver je zahvaljujući poenima Jamala Murraya sa penala (7/8) povećao prednost i upisao drugu pobjedu u play-off seriji.

Tim iz Colorada ove sezone ima najbolji učinak na domaćem terenu sa 41 pobjedom i osam poraza, uključujući skor 8/0 u play-offu.

Denver je do pobjede vodio Murray sa 37 poena (23 u posljednjoj četvrtini), uz 10 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte, srbijanski centar Nikola Jokić zabilježio je svoj 13. triple-double  u play-offu sa 23 poena, 17 skokova i 12 asistencija, dok je Michael Porter Jr. upisao 16 poena i sedam uhvaćenih lopti.

U gostujućem timu po 22 poena su postigli LeBron James i Austin Rivers. James je nedostajala jedna asistencija za triple-double (10 skokova i devet asistencija), a Rivers je upisao pet dodavanja.

Rui Hachimura je postigao 21 poen, dok je double-double ostvario Anthony Davis sa 18 poena i 14 skokova.

Serija se seli u Los Angeles, a treći meč se igra u noći između subote i nedjelje (2.30).