Nogometašice SFK 2000 u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu prvaka

Nogometašice  SFK 2000 Sarajevo plasirale su se u drugu rundu kvalifikacija UEFA Lige prvaka za žene.

Šampionke Bosne i Hercgovine  danas su  u Rumuniji pobijedile ekipu Olimpia Cluj sa 2:1 u finalnom meču Sedme kvalifikacione grupe.

Vodeći pogodak za SFK 2000 postigla je Maja Jelčić u 33. minuti. Rumunske su izjednačile rezultat u 68. minuti golom Mihaele Ciolacu.  Samo minutu kasnije  Marija Ana Milinković je precizna za pobjedu ekipe koju sa klupe predvodi bh. selektorica Samira Hurem.

Za SFK 2000 Sarajevo su nastupile: Envera Hasanbegović, Gloria Slišković, Amira Spahić (46. Marija Ana Milinković), Đula Velagić, Ena Šabanagić, Alma Krajnić (74. Alma Kamerić), Alisa Spahić, Dajana Spasojević, Amela Kršo, Minela Gačanica (90+2. Andrijana Trišić), Maja Jelčić.

Žrijeb druge runde bit će održan 1. septembra u 13 sati u sjedištu UEFA u Nyonu, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH.