Njemačke nogometašice porazile Francusku
(Izvor: Fena/Vehid Begunić)

U prvom susretu polufinala Evropskog prvenstva za kadetkinje (U17), koji je danas odigran u Trening centru Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine u Zenici, nogometašice Njemačke slavile su protiv Francuske rezulttaom 1:0 (1:0) te tako postale prve finalistice ovog prvenstva, koje se od 3. maja igra u BiH.

Njemice su došle u vodstvo u 40. minuti, a strijelac je bila Alara Sehitler. Sehitler je sa više od 25 metara silovito šutirala te pogodila mrežu francuske golmanice Feerine Belhadj za 1:0. S tim se rezultatom otišlo i na odmor.

I u drugom poluvremenu, posebno u finišu, njemačke su nogometašice imale više od igre i više izglednih prilika da uvećaju vodstvo, ali se rezultat nije mijenjao pa je ostalo 1:0.

Večeras na Stadionu Grbavica u Sarajevu, s početkom u 20.00 sati, igraju Španija i Nizozemska, a pobjednik će u nedjelju, 15. maja, na istom stadionu igrati u finalu protiv Njemačke.

Poražena ekipa iz sarajevskog polufinalnog duela, istog će dana, s početkom u 14.00 sati, u TCNSBiH u Zenici protiv Francuske igrati meč za 3. mjesto i bronzanu medalju.