Nizozemski sudac Makkelie nastavlja utakmicu PSG i Istanbul Basaksehir
(Izvor: EPA/IAN LANGSDON)

UEFA je u srijedu objavila da će Nizozemac Danny Makkelie suditi utakmicu Lige prvaka između PSG i Basaksehira koja će se nastaviti danas u 18,55 sati nakon što je prekinuta u utorak jer je četvrti sudac rasisitički vrijeđao pomoćnog trenera turskog kluba.

UEFA je još u utorak, pod povećanim pritiskom zbog sudaca, najavila njihovu promjenu, što je nešto što se do sada nije dogodilo.

Igrači su odlučili napustiti teren u 14. minuti susreta u znak prosvjeda protiv četvrtog suca Rumunja Sebastiana Coltescua.

Fudbaleri Basaksehira napustili meč protiv PSG-a zbog rasističkog vrijeđanja

Fudbaleri turskog kluba Basaksehira prekinuli su utakmicu grupne faze UEFA Lige prvaka protiv Paris Saint Germaina (PSG) navodeći kako je jedan od sudija rasistički vrijeđao pomoćnog trenera Pierrea Weboa. Webo se u 17. minuti žalio na odluku sudija, zbog čega je bio rasistički vrijeđan od strane če...

On je pomoćnog trenera Basaksheira Pierrea Achillea Weboa nazvao  "negru" (crnac na rumunjskom), a onda je glavni sudac isključio Kamerunca zbog prigovora.

Nakon nekoliko minuta razgovora između igrača i članova stožera oba kluba bilo je jasno da se utakmica ne može nastaviti s Coltescuom.

"Ne možemo igrati s takvim sucem", izjavilo je Kylian Mbappé, zvijezda PSG-a.

Sinoć kasno UEFA je službeno odlučila da 37-godišnji Makkiele, koji je do sada sudio na 26 utakmica Lige prvaka, a među njima i susret između PSG-a i RB Leipziga 24. studenog (1-0), sudi nastavak prekinute utakmice.

Pomoćni sudci će biti Nizozemac Mario Diks i Poljak Marcin Boniek, a njegov sunarodnjak Bartosz Frankowski će obnašati dužnost četvrtog suca.

Suci u VAR sobi Talijani Marco di Bello i Maurizio Mariani nisu promijenjeni.