Nikola Vasilj odlazi u Saudijsku Arabiju
Nakon što je sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine učestvovao na Svjetskom prvenstvu u fudbalu, golman bh. tima Nikola Vasilj fokusirao se na svoju budućnost, i prema navodima njemačkog Bilda, to pitanje je sada riješeno.
Vasilj, koji nije produžio ugovor s FC St. Paulijem – klubom koji je ispao iz Bundeslige – nakon pet godina provedenih u Hamburgu, prelazi u Al Diriyah u Saudijskoj Arabiji. Uspješno je obavio ljekarske preglede u Hamburgu prije potpisivanja dvogodišnjeg ugovora s Al Diriyahom, klubom koji je nedavno izborio plasman u najviši rang takmičenja.
Vasilj je u St. Pauli stigao iz Zorje Lugansk (Ukrajina) 2021. godine. Upisao je 167 takmičarskih nastupa na golu St. Paulija, pri čemu je plasman u viši rang 2024. godine predstavljao vrhunac, a ispadanje iz lige u protekloj sezoni najteži trenutak. Vasilj je svoj odlazak najavio odmah po završetku sezone: "Teško je to reći, ali u fudbalu postoje trenuci kada morate krenuti dalje. Klub to mora učiniti, a moram i ja. Veoma je teško napustiti ovaj klub. Veoma, veoma teško."
federalna.ba
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.