Newcastle pobijedio Brentford, Eriksen se vratio na teren
(Izvor: EPA-EFE/Daniel Hambury)

Fudbaleri Newcastlea pobijedili su danas na gostujućem terenu Brentford sa 2:0, u utakmici 27. kola Premiershipa u kojoj je za poraženi tim igrao Christijan Eriksen, prvi put otkako je u junu doživio srčani udar na terenu.

Golove za Newcastle postigli su Joelinton u 33. i Joe Willock u 44. minutu.

Eriksen je u 52. minutu ušao u igru i vratio se na teren u zvaničnoj utakmici prvi put od 12. maja prošle godine, kada je doživio srčani udar igrajući za reprezentaciju Danske protiv Finske na Evropskom prvenstvu.

Brentford je od 11. minuta igrao sa desetoricom, pošto je Josh Dasilva dobio crveni karton.

Newcastle je ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak, poslije petog trijumfa u ligi zauzima 14. mjesto na tabeli sa 25 bodova. Brentford ima bod manje na 15. mjestu.

Fudbaleri Crystal Palacea odigrali su neriješeno 1:1 na svom terenu protiv Burnleya.

Domaći su poveli golom Jeffreya Schluppa u devetom minutu, a bod Burnleyu donio je fudbaler Crystal Palacea Luka Milivojević, koji je postigao autogol u 46. minutu.

Fudbaleri Manchester Uniteda odigrali su na svom terenu neriješeno 0:0 protiv Watforda.

United je četvrti na tabeli sa 47 bodova, a Watford se bori za opstanak, pretposljednji je sa 19 bodova.