Nejra Sipović osvojila srebro, Anes Bostandžić bronzu u konkurenciji juniora na EP u karateu

Na Evropskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i U-21,  koje se održava u Finskoj, Nejra Sipović (KK Ippon Sarajevo), osvojila je 2. mjesto u kategoriji borbe juniorke -59 kg, dok je Anes Bostandžić (KK Champion Ilidža), osvojio 3. mjesto u kategoriji borbe juniori + 76 kg.

Nejra Sipović u prvom kolu savladala je predstavnicu Azerbejdžana 3:1, u drugom kolu predstavnicu Holandije 4:0, u polufinalu predstavnicu Slovenije 3:2, dok u finalu nakon neriješenog rezultata 0:0, gubi na izjašnjavanju sudija, od predstavnice Ukrajine.

Anes Bostandžić u prvom kolu savladao je predstavnika Slovačke 1:1 (prednost prvog poena), u drugom kolu predstavnika Slovačke 6:0, u borbi za finale gubi od predstavnika Italije 2:1, dok je u borbi za bronzanu medalju savladao predstavnika Hrvatske 5:3.

'Stručni tim čine selektori Bajri Durdžić i Edhem Halilović, kao i treneri Boris Popovć i Zijad Sipovic Zijad. U našoj delegaciji su sportski direktor Rajko Radulovic Rajko i moja malenkost koji sam ujedno i vodja puta. Čestitamo na položenim evropskim sudijskim licencama Birsenu Eljazoviću i Emiru Meholjiću, sa kojima je u Tampereu prisutan i naš predsjednik Sudijske komisije Husein Huzejrović, inače evropski i svjetski sudija. Naravno, čestitke i našim takmičarima, osvajačima medalja", rekao je za FTV generalni sekretar Ramiz Potur.

Danas su na programu borbe i kate u konkurenciji U-21.