NBA: Butler produžio sezonu Miamija

Košarkaši Miami Heata pobjedom 111:103 na gostovanju kod Boston Celticsa izjednačili su rezultat u finalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige na 3:3 i o drugom sudioniku velikog finala odlučivat će sedma utakmica koja se igra u nedjelju u Miamiju.

U zadnje dvije minute izjednačene utakmice ušlo se s rezultatom 99:99, a zatim je uslijedila serija gostiju koji su uspjeli prelomiti utakmicu u svoju korist.

Zanimljivost finalne serije Istoka je ta što su četiri od šest dosadašnjih utakmica otišle na stanu gostujućih momčadi.

Najzaslužniji za pobjedu Heata bio je Jimmy Butler koji je ubacio 47 poena (od toga 17 u posljednjoj četvrtini), uhvatio 9 skokova i podijelio 8 asistencija. Pratio ga je Kyle Lowry s 18 poena i 10 asistencija.

Kod Bostona najbolji je bio Tatum sa 30 poena, 9 skokova i 8 asistencija, White je ulaskom s klupe dodao 22, dok je Brown 18 od svojih 20 poena postigao u prvom poluvremenu.

U finalu NBA lige pobjednika Istoka čekaju Golden State Warriorsi koji su ranije s 4:1 u seriji pobijedili Dallas.