Napoli ubjedljiv protiv Sassuola, Verona bolja od Cagliarija
(Izvor: EPA-EFE/CIRO FUSCO)

Fudbaleri Napolija pobijedili su danas na svom terenu ekipu Sassuola sa ubjedljivih 6:1, u utakmici 35. kola italijanske Serije A. Napoli je upisao 21. pobjedu od početka šampionata i treći je na tabeli sa 70 bodova, dok je Sassuolo deseti sa 46 bodova.

Ekipa Napolija je pitanje pobjednika na današnjem meču riješila poslije dvadesetak minuta igre pošto je golovima Kalidua Koulibalyja u sedmom, Victora Osimhena u 15, Hirvinga Lozana u 19. i Driesa Mertensa u 21. minutu povela sa 4:0.

Ubjedljivu pobjedu domaćeg tima u nastavku su potvrdili Mertens svojim drugim golom u 54. minutu i Amir Rahmani pogotkom u 80. minutu.

Jedini gol na Sassuolo postigao je Maksim Lopes tri minuta prije kraja utakmice.

Fudbaleri Verone su u gostima slavili protiv Cagliarija sa 2:1.

Antonin Barak u osmom i Gianluca Caprari u 44. minutu su doneli Veroni 2:0 na poluvremenu, dok je konačan rezultat postavio Joao Pedro u 57. minutu.

Verona je deveta na tabeli italijanskog šampionata sa 52 boda, dok je Cagliari na 17. poziciji sa 28 bodova.

Fudbaleri Sampdorije pobijedili Genou

Fudbaleri Sampdorije pobijedili su večeras na svom terenu u gradskom derbiju Genou sa 1:0, u utakmici 35. kola Serije A. Jedini gol postigao je Abdelhamid Sabiri u 25. minutu. Genoa je mogla da izjednači, ali je u šestom minutu nadoknade vremena golman domaćih odbranio jedanaesterac Domenicu...