Muzaferija bez plasmana u alpskoj kombinaciji
(Izvor: GUILLAUME HORCAJUELO)

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija ostala je bez plasmana u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Dvadesetdvogodišnja Visočanka nakon utrke spusta, zauzimala 20. poziciju sa zaostatkom 3,47 sekundi, dok drugu utrku alpske kombinacije u slalomu nije završila.

Zlatnu medalju osvojla je Švicarkinja Michelle Gisin s ukupnim vremenom dvije minute 25,67 sekundi. Srebro je pripalo njenoj sunarodnjakinji Wendy Holdener (+1,05 sekundi), a bronza Italijanki Federici Brignone (+1,85).

Najboljoj bh. skijašici to je bio posljednji nastup na ovogodišnjim Igrama.

Muzaferija je u Pekingu još nastupila u dvije discipline. U Super G-u je osvojila 25. mjesto, što je najbolji plasman bh. sportašica u historiji ZOI, dok utrku spusta nije završila.