Velež doživio debakl u Andori i ispao iz Konferencijske lige

Fudbalski klub Velež doživjeli su debakl u prvom pretkolu Konferencijske lige, nakon što su s ukupnih 6:2 izgubili od predstavnika Andore Inter Club d’Escaldes.

Prvi susret, na "Grbavici", okončan je rezultatom 1:1, međutim Mostarci su u Andori u potpunosti deklasirani rezultatom 5:1, od ekipe koja nikome u evropskim takmičenjima nije uspjela postići više od dva gola.

Velež je dobro započeo susret i nije izgledalo da bi mostarski klub mogao izgubili visokom razlikom. Već u drugom minutu susreta Mlinarić izlazi sam pred golamana Adrija, ali šutira direktno u njega.

Velež je ušao u ovaj meč dosta agrasivno. Ali, kako vrijeme odmiče, Inter preuzima inicijativu i kreira nekoliko poluprilika pred golom gostujućeg tima.

U nastavku meča nije bilo većih prilika za promjenu rezultata. Gledaoci su čekali na prvo uzbuđenje sve do 38. minuta kada je Šikalo srušen u šesnaestercu Intera i sudija pokazuje na bijelu tačku. Veliku priliku za vodstvo "Rođenih" imao je Haskić, ali kapiten Veleža pogađa prečku i rezultat ostaje nepromijenjen.

Velež je u posljednjim minutama prvog poluvremena igrao veoma loše, što je predstavnik Andore iskoristio na najbolji mogući način. Kazna za promašaj Veleža stigla je nekoliko minuta kasnije, kada je Lopez iskoristio slabo postavljenu odbranu Mostaraca i doveo Inter u vodstvo. Četiri minuta kasnije domaćin postiže i drugi gol, a strijelac za domaći sastav ponovo je bio Lopez.

Nadu da se može vratiti u ovaj meč Veležu je u 53. minutu donio Oreč koji preciznim udarcem uspjeva matirati golmana Adrija.

Ipak, tu nadu je četiri minuta kasnije ugasio Berlanga, koji koristi lošu odbranu gostiju za treći gol Intera. Isti igrač je postigao četvrti gol za svoj tim u 84. minutu i stavio "tačku na i" po pitanju pobjednika ovog duela.

Konačnih 5:1 u sudijskoj nadoknadi postavio je Andreu.

Inter će u narednom kolu igrati protiv grčkog AEK-a.