Mladi teniser Assche pobijedio Wawrinku
(Izvor: AA)

Francuski teniser Luca Van Assche pobijedio je danas jednog od najboljih svjetskih tenisera Stanislasa Wawrinku rezultatom 2:1 na teniskom turniru "Srpska Open" i plasirao se u drugo kolo ovog turnira koji se održava u Banjaluci.

Po setovima rezultat je bio 1:6, 7:6 i 6:4.

Van Assche će u drugom kolu igrati sa najboljim srbijanskim teniserom Novakom Đokovićem.

Publika na "Srpska Openu" imala je u ovom meču priliku da vidi i prvi polomljen reket.

Wawrinka je propustio u finišu prvog seta tri vezane brejk lopte, a mladi Francuz je odluku o setu odveo u taj-brejk. Tu je napravio dobar rezultat što je razbjesnilo Wawrinku koji je polomio reket nogom.

"Srpska Open 2023" je ATP turnir iz serije 250, koji se nakon dvije uzastopne godine u Beogradu, ove godine održava u Banjaluci.

Nagradni fond turnira je rekordan i iznosi oko 560.000 eura, a pobjednik će dobiti oko 85.000 eura i 250 ATP bodova.