Mladi fudbaleri Španije i Holandije u polufinalu EP-a
(Izvor: EPA-EFE/Rodrigo Jimenez)

Mladi fudbaleri Španije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva pošto su večeras u Mariboru poslije produžetaka savladali selekciju Hrvatske sa 2:1. Aktuelni prvaci Evrope su poveli u 66. minutu golom Javija Puada, da bi Hrvatska izjednačila golom iz penala Luke Ivanušeca u četvrtom minutu nadoknade vremena.

U drugom produžetku, svoj drugi gol postigao je Puado, a Španija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča u kojem igraju Italija i Portugal.

Fudbaleri Holandije do 21 godine pobijedili su danas Francusku sa 2:1, u Budimpešti.

Dayot Upamecano je u 23. minutu doveo Francuze u vodstvo, a Holanđani su preokrenuli preko Myrona Boadua u 51. minutu i u trećem minutu sudijske nadoknade.

U polufinalu Evropskog prvenstva Holandija će igrati protiv boljeg iz meča u kojem se sastaju Danska i Njemačka.

sport fudbal nogomet Evropsko prvenstvo Evropsko prvenstvo U-21 Španija Španjolska Nizozemska Holandija
0 18.05.2024 23:41
0 18.05.2024 20:44
0 18.05.2024 17:21
0 18.05.2024 00:16
0 17.05.2024 20:24
0 17.05.2024 18:00