Minimalna pobjeda Sarajeva nad Posušjem, Široki bolji od Rudara

Sarajevo i Široki Brijeg ostvarili su pobjede u posljednja dva meča 13. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je večeras na Koševu minimalnim rezultatom pobijedilo ekipu Posušja sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Kapić u 8. minuti. Sa nova tri boda Sarajevo se vratilo na treću poziciju.

Široki Brijeg je u 13. kolu na Pecari savladao Rudar iz Prijedora rezutlatom 2:1. Golove za domaći tim postigli su Lukić u 7. i Llanos  u 34. minuti, a pogodak za Rudar Mandić u 25. minuti.

U 7. minuti prva ozbiljnija situacija na utakmici je donijela pogodak za vodstvo Širokog Brijega, Tonći Mujan je asistirao za Daniela Lukića koji postiže svoj četvrti pogodak u sezoni. Dvije minute kasnije Amoah je imao veliku šansu, ali je promašio iz izgledne pozicije.

U 22. minuti Llanos je imao dobru priliku, ali njegov udarac odlazi pored gola gostiju. Nikola Mandić iz slobodnog udarca sa 30 metara prizemnim udarcem pogađa za 1:1 u 24. minuti susreta.

Velika šansa za Široki pet minuta kasnije, Medić probija po desnoj strani i puca, a golman gostiju brani. Mujan je ubacio s lijeve strane, lopta dolazi do Llanosa koji zabija za 2:1 u 33. minuti utakmice. Udarac Zekanovića uz stativu gola domaćih u 39. minuti susreta.

Pokušaj Blagaića u 59. minuti je blokiran i ide pravo u ruke Šćekića. U 64. minuti žuti karton je u momčadi Rudara dobio Santos, u 77. minuti je kod domaćih opomenu zaradio Ikić. U 88. minuti Ikić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je to zaustavio vratar gostiju Šćekić.

U sljedećem kolu Široki Brijeg gostuje kod Radnika iz Bijeljine, dok će Rudar na svom terenu dočekati Velež.

Ostali susreti 13. kola odigrani su u petak i subotu.

U derbiju kola Zrinjski je u petak u Vrapčićima pobijedio Velež sa 1:0 i izdvojio se na čelu tabele. Željezničara je na Grbavici u subotu savladao Tuzla City sa 2:1, dok je Sloboda na Tušnju pobijedila Radnik iz Bijeljine sa 3:0.

Susret u Trebinju između Leotara i Borca završen je bez pobjednika, rezultatom 1:1.