Miami i Pheonix poveli sa 2:0 u drugoj rundi play-off serije NBA lige
(Izvor: Jasen Vinlove/USA TODAY Sports)

Košarkaši Miamija pobijedili su noćas na svom terenu Philadelphiju sa 119:103 (31:24, 29:28, 31:28, 28:23) i tako poveli sa 2:0 u polufinalnoj play-off seriji Istočne konferencije. Miami je do pobjede stigao najviše zahvaljujući odličnim šutem za tri poena.

Domaćini su ubacili 14 trojki iz 29 pokušaja. Za razliku od Miamija, Philadelphija je potpuno podbacila u tom segmentu pogodivši osam trojki iz 30 pokušaja. Philadelphija je i na ovom meču nastupila bez svog najboljeg igrača Joela Embiida.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Bam Adebayo sa 23 poena i devet skokova. Poen manje, uz 12 asistencija i šest skokova, imao je Jimmy Butler, a dvocifreni su bili još Victor Oladipo sa 19 poena i Tyler Herro sa 18.

Najefikasniji kod Philadelphije bio je Tyrese Maxey sa 34 poena, a pratili su ga Tobias Harris sa 21 i James Harden sa 20 poena. Treći meč u seriji na programu je u subotu i igraće se u Philadelphiji.

Phenix je pobijedio na svom terenu Dallas sa 129:109 (32:28, 26:32, 31:23, 40:26), i stigao do prednosti od 2:0 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije. Na dva minuta prije kraja druge četvrtine Dallas je poveo sa 41:38, što je bilo i prvo vodstvo Dallasa u ovoj polufinalnoj seriji.

U drugom poluvremena Phoenix je ubrzao ritam, odličnim šutem za tri poena i čvrstom odbranom stigao do sigurne prednosti. Serijom 23:2 sredinom četvrte dionice Phoenix je stigao do ubjedljive pobjede.

Phoenix su do pobjede predvodili Devin Booker sa 30 poena, četiri skoka i četiri asistencije i Chris Paul sa 28 poena, osam asistencija i šest skokova. Najbolji kod Dallasa bio je slovenački reprezentativac Luka Dončić sa 35 poena, pet skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Reggie Bullock sa 16 poena i četiri skoka.

Naredni meč je za dva dana, igraće se u Dallasu.