Memphis produžio seriju protiv Golden Statea, Millwaukee poveo sa 3:2 protiv Bostona
(Izvor: sportskeeda.com)

Košarkaši Memphisa pobijedili su noćas na svom terenu Golden State sa 134:95, i tako su smanjili na 3:2 u polufinalu Zapadne konferencije NBA lige. Po 21 poen za domaći tim postigli su Desmond Bane, Jaren Jackson junior i Tyus Jones.

Jones je upisao i devet asistencija u pobjedi svoje ekipe, dok je Jackson zabilježio osam skokova. Za Memphis zbog povrede koljena drugi put zaredom nije igrao njihov najbolji igrač Ja Morant.

Klay Thompson je za Golden State upisao 19 poena, Jonathan Kuminga je dodao 17, a Stephen Curry je postigao 14 poena.

Memphis je od početka do kraja meča vodio, a na poluvrijeme su otišli uz prednost 77:50. To je ujedno najveći broj poena u istoriji te franšize na poluvremenu. Zatim su nastavili da povećavaju vodstvo, a u jednom trenutku treće četvrtine razlika je iznosila plus 55 (119:64).

Tim iz Kalifornije do kraja je uspio samo da ublaži poraz. Serija se seli u San Francisco, a šesti meč se igra u noći između petka i subote.

Millwaukee je na gostovanju pobijedio Boston sa 110:107, i aktuelni šampioni sada vode sa 3:2 u polufinalnoj seriji Istoka.

Grčki košarkaš Yanis Adetokunbo je za goste ostvario double-double učinak od 40 poena i 11 skokova, Jru Holiday je postigao 24 poena, uz po osam asistencija i skokova, a Bobbie Portis je do double-doublea došao sa 14 poena i 15 skokova.

Jayson Tatum je u poraženoj ekipi upisao 34 poena, uz šest skokova i četiri asistencije, Jaylen Brown je dodao 26 poena, osam uhvaćenih lopti i šest asistencija, dok je Marcus Smart postigao 15 poena.

Boston je na početku posljednje dionice vodio sa 93:79, da bi zatim bolje zaigrala ekipa Millwaukeeja. Do izjednačenja su gosti došli "trojkom" Holidaya (105:105), 43 sekunde prije kraja.

Do nove prednosti Boston je došao poslije slobodnih bacanja Tatuma, a Millwaukee je do prve prednosti poslije druge četvrtine došao, nakon skoka u napadu Portisa (108:107).

U naredna dva napada Bostona Smart je prvo blokiran od strane Holidaya, a potom mu je isti igrač ukrao loptu.

Ovo je ukupno bio treći brake u seriji, a drugi Millwaukeeja. Šesti meč se igra u Millwaukeeju u noći između petka i subote.