Medvedev bolji od Tsitsipasa za finale Australian Opena
(Izvor: EPA/DAVE HUNT)

Ruski teniser Daniil Medvedev plasirao se danas u finale Otvorenog prvenstva Australije u Melbournu, pošto je u polufinalu pobijedio Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 7:6(5), 4:6, 6:4, 6:1. Medvedev će se za trofej u svom drugom uzastopnom finalu u Melbournu boriti sa Špancem Rafaelom Nadalom koji je ranije danas bio bolji od Italijana Mattea Berrettinija u četiri seta i koji će igrati za rekordnu 21. grand slam titulu.

Rus će sutra pokušati da osvoji svoj drugi grand slam zaredom nakon osvajanja prošlogodišnjeg US Opena. Na drugoj strani, Tsitsipas ni iz trećeg pokušaja nije uspio da se plasira u finale Australian Opena.

U prvom setu nije bilo brakeova, a bliži tome da oduzme servis protivniku bio je Medvedev koji je u devetom gemu propustio četiri brake prilike. Taj dio igre je, na kraju, riješen u tie-brakeu koji je dobio Rus sa 7:5.

Drugi teniser svijeta je na početku drugog seta poveo sa 2:0, Tsitsipas je uspio da izjednači na 3:3, da bi u devetom gemu iskoristio nekoliko grešaka Medvedeva i napravio odlučujući brake.

Medvedev je u finišu drugog seta prigovorio sudiji da Tsitsipas dobija savjete svog trenera Apostolosa Tsitsipasa, a žučnu raspravu sa sudijom nastavio i po završetku seta.

Rus je treći set počeo sa 15:40, ali ga to nije poremetilo. Spasio je obje brake lopte u tom gemu, potom je u desetom gemu iskoristio drugu setu loptu za vodstvo od 2:1. U četvrtom setu je potpuno dominirao na terenu, protivniku je prepustio samo jedan gem i plasirao se u finale poslije dva i po sata igre.

Medvedev i Nadal su do sada odigrali četiri meča i Španac vodi sa 3:1.