Maroko i Gabon u osmini finala Afričkog kupa nacija

Fudbaleri Maroka i Gabona plasirali su se večeras u osminu finala Afričkog kupa nacija, kao dvije prvoplasirane ekipe u Grupi C.

Maroko i Gabon su u posljednjem kolu grupne faze takmičenja odigrali neriješeno 2:2.

Poveo je Gabon golom Jima Allevinaha u 21. minutu, da bi izjednačenje Maroku donio Sofijane Boufal golom iz penala u 73. minutu. Gabon je ponovo poveo autogolom Nayefa Aguerda u 81. minutu, da bi konačan rezultat postavio Achraf Hakimi dva minuta kasnije.

Maroko se u osminu finala plasirao kao prvi u grupi sa sedam osvojenih poena, dok je Gabon u dalje takmičenje prošao sa druge pozicije osvojivši pet bodova.

U istom terminu, u istoj grupi, Komori su pobijedili Ganu sa 3:2.

Strijelci za Komori bili su El Fardou Ben u četvrtom i Ahmed Mogni u 62. i 85. minutu.

Golove za Ganu postigli su Richmond Boakye u 64. i Alexander Djiku u 77. minutu.

Gana je od 25. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Andre Ayew.

Komori su treći u grupi sa tri boda, i da li će se plasirati dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije znaće se nakon što se završi grupna faza takmičenja.

Gana je takmičenje završila na posljednjem mjestu sa jednim osvojenim bodom.