Manchester City osvojio FA Kup, Gundogan heroj
(Izvor: EPA-EFE/ANDY RAIN)

Fudbaleri Manchester Cityja osvojili su danas trofej FA kupa, pošto su u finalu na Wembleyu pobijedili Manchester United sa 2:1.

Dvostruki strijelac za City bio je Ilkay Gundogan u prvom i 51. minutu. Gol za United postigao je Bruno Fernandes iz penala u 33. minutu.

Poveo je City golom Gundogana u 14. sekundi meča. On je u prvom napadu na meču odlično šutirao sa 20. metara i donio prednost svojoj ekipi. Ovo je bio najbrži gol u finalima FA Kupa.

United je izjednačio golom Brune Fernandesa iz penala u 33. minutu. On je sigurnim udarcem po sredini gola zatresao mrežu Cityja.

Svojim drugim golom na meču Gundogan je u 51. minutu donio novo vođstvo Cityju. De Bruyne je centrirao sa desne strane, a Gundogan je iz prve zahvatio loptu i sa 16 metara pogodio lijevi ugao gola.

City je danas stigao do sedmog trofeja engleskog FA kupa u klupskoj historiji. Ove sezone City je osvojio titulu prvaka Engleske, a imat će u finalu Lige prvaka protiv Intera priliku da osvoji i titulu prvaka Evrope.