Mali, Gambija i Tunis u osmini finala Afričkog kupa nacija

Fudbaleri Malija, Gambije i Tunisa plasirali su se večeras u osminu finala Afričkog kupa nacija, nakon što su takmičenje završili kao tri najbolje ekipe u Grupi F.

Mali je večeras pobijedio Mauritaniju i sa sedam poena se kao prvoplasirani u grupi plasirao dalje. Mauritanija je takmičenje završila kao posljednja u grupi bez osvojenog boda.

Strijelci za Mali bili su Massaido Haidara u drugom i Ibrahima Kone iz penala u 49. minutu.

U istom terminu, Gambija je pobijedila Tunis sa 1:0, golom Abllieja Jallow u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Gambija se u osminu finala plasirala sa druge pozicije u grupi osvojivši sedam bodova, isto koliko i Mali, ali sa lošijom gol razlikom.

Tunis je sa tri boda na trećem mjestu, i u dalje takmičenje ide kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.