Ljubuški rukometaši u drugom poluvremenu slomili otpor Čelika

U posljednjem susretu 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, zenički Čelik Junior poražen je na svom terenu u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” od aktuelnog prvaka Izviđača iz Ljubuškog rezultatom 28:33 (16:14).

Ljubušaci su ovom pobjedom zadržali lidersku poziciju na tablici, s maksimalnih devet bodova, dok je novi premijerligaš iz Zenice još uvijek bez bodova u premijernom nastupu u elitnom rezredu bh. rukometa.

Zeničani su večeras na poluvremenu vodili sa 16:14, ali je u drugom poluvremenu do izražaja došlo iskustvo i kvalitet Ljubušaka, koje je s 10 golova predvodio Milan Vukšić. Kod domaćina Čelika Juniora najefikasniji bio je Adin Ćosić sa šest golova. Izviđač u narednom kolu dočekuje Konjuh, a Čelik Junior će gostovati kod Sloge iz Doboja.

Ostali rezultati 3. kola: Maglaj – Krivaja 32:26, Višegrad – Sloga D. 32:28, Vogošća – Goražde 28:24, Borac – Leotar 33:27, Konjuh – Sloboda 29:27 te Gračanica – Bosna 40:35. Tabela: Izviđač i Gračanica po 6, Konjuh 4 (-1), Vogošća 4, Sloboda, Višegrad i Bosna po 3, Borac, Goražde, Maglaj, Krivaja i Sloga D. po 2, Leotar 1 (-1) i Čelik Junior 0 bodova.