Liverpool poslije preokreta ubjedljivo savladao Rangers
(Izvor: EPA/ADAM VAUGHAN)

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su sinoć u gostima ekipu Rangersa sa 7:1, u utakmici četvrtog kola Grupe A Lige šampiona. Liverpool je upisao treću pobjedu i drugi je na tabeli sa devet bodova, odnosno ima tri boda manje od Napolija koji je ranije jučer pobijedio Ajax i obezbijedio plasman u osminu finala. Na drugoj strani, Rangers je posljednji na tabeli bez bodova.

Rangers je poveo u 17. minutu pogotkom Scotta Arfielda sa ivice kaznenog prostora. Bio je to prvi gol Rangersa u Ligi šampiona ove sezone, ali radost domaćih navijača nije dugo trajala pošto je Roberto Firmino izjednačio u 24. minutu glavom, poslije kornera. Liverpool je u 55. minutu preokrenuo rezultat, a stijrelac je ponovo bio Firmino, koji je 11 minuta kasnije sjajno petom proigrao Darwina Nunesa koji je pogodio za vodstvo "crvenih" od 3:1.

Ubjedljivu pobjedu Liverpoola potvrdio je Mohamed Salah golovima u 76, 80. i 81. minutu, dok je za konačnih 7:1 pogodio Harvey Elliott u 87. minutu.

Fudbaleri Liverpoola će u narednom kolu Lige šampiona gostovati Ajaxu, koji je treći na tabeli sa tri boda, dok će Rangers u goste Napoliju.