Liverpool lako protiv Watforda, 100. gol Manea i hat-trick Firmina

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su danas u gostima ekipu Watforda sa ubjedljivih 5:0, u prvoj utakmici osmog kola Premiershipa.

Liverpool je prekinuo niz od dva remija i poslije pete pobjede od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 18 bodova. Ekipa Jurgena Kloppa ima dva boda više od Chelseaja, a četiri od Manchester Cityja, Manchester Uniteda, Evertona i Brightona koji imaju meč manje.

Na drugoj strani, Watford je na debiju Claudija Ranijerija upisao peti poraz u sezoni i 15. je na tabeli sa sedam osvojenih bodova.

"Crveni" su od početka meča dominirali na terenu i to im se isplatilo već u devetom minutu kada je Sadio Mane pogodio za 1:0. Mohamed Salah je poslao sjajnu loptu ka Maneu koji je šutirao iz prve i poslao loptu iza leđa domaćeg tima.

Ovaj pogodak je bio 100. koji je Mane postigao u Premiershipu.

Mane je postao tek treći afrički igrač koji je postigao 100 golova u Premiershipu, poslije Didijera Drogbe i Salaha. Takođe, on je i treći fudbaler koji je do te brojke došao a da nije postigao niti jedan gol sa penala, što je pošlo za rukom jedino Lesu Ferdinandu (149) i Emileu Heskeyu (110).

Liverpool je duplirao prednost u 37. minutu kada je Roberto Firmino, poslije akcije u kojoj su učestvovali Mane i James Milner, bez većih problema savladao Bena Fostera.

Gostujuća ekipa je u prvom poluvremenu imala 84 posto loptu u svom posjedu i sedam udaraca ka golu protivnika, dok Watford nije uputio nijedan šut ka golu "redsa".

Svaku dilemu oko pobjednika u ovom meču Liverpool je riješio u samo dva minuta na početku drugog poluvremena.

Prvo je Firmino u 52. minutu natrčao na odbijenu loptu poslije odbrane Fostera, da bi se Salah u 54. minutu sjajnim driblinzima oslobodio nekoliko igrača Watforda i potom sjajno pogodio za 4:0.

Tačku na ovaj meč stavio je Firmino svojim trećim pogotkom na meču, u 91. minutu, poslije asistencije Neka Williamsa.

Liverpool je ovom pobjedom postao prvi engleski tim koji je postigao tri i više golova na sedam uzastopnih gostovanja u svim takmičenjima.

Fudbalere Liverpoola u narednom kolu Premiershipa očekuje derbi gostovanje Manchester Unitedu, dok će Watford u goste Evertonu.