Liverpool brojao do sedam protiv Crystal Palacea
(Izvor: EPA-EFE/Justin Setterfield)

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su danas u gostima ekipu Cyristal Palacea sa ubjedljivih 7:0, u utakmici 14. kola Premier lige.

Liverpool je upisao devetu pobjedu u šampionatu i prvi je na tabeli sa 31 bodom, dok je Crystal Palace na 12. poziciji sa 18 osvojenih bodova.

Pitanje pobjednika na ovom meču riješeno je već u prvom poluvremenu pošto je Liverpool stigao do vodstva od 3:0, golovima Takumija Minaminoa u trećem, Sadia Manea u 35. i Roberta Firminoa u 44. minutu.

Šampion Engleske se tu nije zaustavio i u drugom poluvremenu je bio još ubjedljiviji.

Prvo je u 52. minutu Jordan Henderson povećao na 4:0, Firmino je u 68. minutu postigao svoj drugi gol, a tačku na ovaj meč stavio je Mohamed Salah golovima u 81. i 84. minutu.

Fudbaleri Liverpoola u narednom kolu dočekuju West Bromwich Albion, dok će Palace gostovati Aston Villi.