Liga prvaka: Inter izgubio od Real Madrida
(Izvor: EPA-EFE/MATTEO BAZZI)

Kompletirano je prvo kolo Lige prvaka, a posebnu pažnju ljubitelja fudbala večeras su privukli dueli velikana Intera i Real Madrida te Liverpoola i Milana, javlja Anadolu Agency (AA).

Inter je u grupi D kao domaćin u Milanu poražen od Real Madrida rezultatom 0:1. Pobjedu Realu je donio Rodrygo u 90. minuti meča. Bh. napadač u dresu Intera Edin Džeko igrao je cijeli meč, imao je nekoliko dobrih prilika, ali se nije uspio upisati u listu strijelaca.

Liverpool je u grupi B na Anfieldu u vrlo uzbudljivom meču punom preokreta pobijedio Milan rezultatom 3:2. Liverpool je u devetoj minuti poveo autogolom Fikaya Tomorija. Ipak, Milan je prvo izjednačio u 42. golom Ante Rebića, te poveo s 2:1 preko Brahima Diaza 44. minuti. Ipak, Liverpool je u nastavku uspio doći do pobjede golovima Mohameda Salaha u 49. i Jordana Hendersona u 69. minuti.

U istoj grupi, Atletico Madrid je na Wanda Metropolitanu u Madridu remizirao 0:0 sa Portom.

Rezultati večerašnjih susreta prvog kola: grupa A: Club Brugge - Paris Saint-Germain 1:1, Manchester City - RB Leipzig 6:3; grupa B: Atletico Madrid - Porto 0:0, Liverpool - Milan 3:2; grupa C: Besiktas - Borussia Dortmund 1:2, Sporting Lisabon - Ajax 1:5; grupa D: Inter - Real Madrid 0:1, Sheriff Tiraspol - Shakhtar Donetsk 2:0.