Levante ubjedljiv protiv Getafea
(Izvor: EPA-EFE/R.GARCIA)

Fudbaleri Levantea pobijedili su danas na domaćem terenu ekipu Getafea sa 3:0, u utakmici 12. kola španskog prvenstva.

Ekipa iz Valencije je povela golom Martija Rogera u petom minutu, a dva minuta kasnije igrač Getafea Chema Rodriguez je dobio crveni karton zbog prekršaja.

U 17. minutu strijelac drugog gola bio je Dani Gomez, a konačan rezultat postavio je Jorge de Frutos golom u 57. minutu.

Getafe je u 77. minutu ostao sa devetoricom na terenu, nakon što je Djene Dakonam dobio drugi žuti karton.

Getafeu je ovo šesta utakmica zaredom bez pobjede u prvenstvu, nakon što su posljednju pobjedu upisali protiv Barcelone 17. oktobra, dok je Levante prekinuo niz od osam mečeva bez pobjede.

Na tabeli Getafe ima 13 bodova i nalazi se na 13. mjestu, a ekipa Levantea ima 11 bodova i zauzima 17. poziciju u ligi.