Leipzig izbio na prvo mjesto, Eintracht remizirao
(Izvor: EPA-EFE/Thomas Niedermueller)

Fudbaleri Eintrachta i Stuttgarta odigrali su danas u Frankfurtu neriješeno 1:1, u utakmici 24. kola njemačke Bundeslige.

Srbijanski fudbaler Filip Kostić donio je prednost Eintrachtu u 55. minutu, ali je taj gol poništen nakon pregledanja VAR-a i utvrđene ofsajd pozicije.

Saša Kalajdžić je potom u 68. minutu doveo Stuttgart u vodstvo, a za izjednačenje i bod Eintrachta pogodio je Kostić samo minut kasnije.

Ekipa iz Frankfurta na tabeli Bundeslige zauzima četvrto mjesto sa 43 boda, dok je Stuttgart na devetom mjestu sa 33 boda.

Fudbaleri Leipziga pobijedili su u gostima ekipu Freiburga sa 3:0.

Leipzig je upisao 16. pobjedu u šampionatu i trenutno je prvi na tabeli Bundeslige sa 53 boda, odnosno ima bod više od Bayerna iz Minhena koji kasnije danas dočekuje Borussiju Dortmund. Na drugoj strani, Freiburg je i dalje osmi sa 34 boda.

Christopher Nkunku je u 41. minutu donio vodstvo Leipzigu, na 2:0 povisio je Alexander Sorloth u 64. minutu, a pobjedu gostujućeg tima potvrdio je Emil Forsberg u 80. minutu.

Fudbaleri Hoffenheima su na svom terenu slavili protiv Wolfsburga sa 2:1, a sva tri pogotka "pala" su u prvom poluvremenu.

Hoffenheim je poveo golom Christopha Baumgartnera u osmom minutu, izjednačio je Wout Weghorst u 23, a za pobjedu domaćeg tima pogodio je Andrej Kramarić u 41. minutu.

Ekipa Wolfsburga je i dalje treća na tabeli Bundeslige sa 45 bodova, dok je Hoffenheim na 11. poziciji sa 30 bodova.

Fudbaleri Bayer Leverkusena pobijedili su u gostima Borussiju M'gladbach sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Partik Schick u 76. minutu.

Bayer je sada peti tim lige sa 40 bodova, dok je Gladbach, koji je vezao i šesto kolo bez pobjede, deseti sa sedam bodova manje.

Hertha je u Berlinu savladala Augsburg sa 2:1.

Laszlo Beneš je doveo u vodstvo goste u drugom minutu, a domaći tim je do izjednačenja došao preko Krzyzstofa Piateka u 62. minutu. Pobjedu Herthi, prvu od 2. januara u Bundesligi donio je Dodi Lukebakio iz penala u 87. minutu meča.

Augsburg je na 13. mjestu Bundeslige sa 26 bodova, dok je Hertha na 14. mjestu sa 21 bodom.