Lazio ubjedljiv protiv Cagliarija
(Izvor: EPA-EFE/Fabio Murru)

Fudbaleri Lazija pobijedili su večeras na gostujućem terenu Cagliari sa 3:0, u utakmici 28. kola Serije A.

Lazio je poveo u 19. minutu kada je strijelac iz jedanaesterca bio Ciro Immobile, a prednost je udvostručio Luis Alberto u 42. minutu. Konačan rezultat postavio je Felipe Anderson pogotkom u 62. minutu, na dodavanje Sergeja Milinković-Savića.

Lazio je utakmicu završio sa desetoricom pošto je Adam Marušić dobio drugi žuti karton u 89. minutu.

Rimska ekipa sada ima 13 pobjeda i sedma je na tabeli sa 46 bodova.

Cagliari je pretrpio 13. poraz i zauzima 17. mjesto na tabeli sa 25 bodova, tri boda više ali i dvije utakmice više od Venezije koja je prva u zoni ispadanja.

Ranije danas Udinese je na svom terenu pobijedio Sampdoriju sa 2:1, a Roma je kao domaćin pobijedila Atalantu sa 1:0.