Lana Pudar večeras u polufinalu i finalu na 50 i 100 metara delfin

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar u subotu ujutro izborila je plasman u novo polufinale Evropskog prvenstva na kratke bazene (25 metara) u disciplini 50 metara delfin, javlja Anadolu Agency (AA).

Pudar se sinoć plasirala u finale u disciplini 100 metara delfin, u kojoj je nedavno na Svjetskom kupu osvojila bronzu. Polufinale i finale Evropskog prvenstva koje se održava u Kazanju u Rusiji u ovim disciplinama pliva se večeras.

Prethodno je na ovom Evropskom prvenstvu 15-godišnja Pudar bila peta u finalnoj trci u disciplini 200 metara delfin.

Bh. reprezentativci iz banjalučkog kluba Olymp, Emir Muratović i Nikola Bjelajac, danas su završili svoje nastupe na EP, u disciplini 100 metara slobodnim stilom isplivali su lične rekorde. Muratović je ovu dionicu otplivao za 48,36 sekundi, a Bjelajac za 49,10. Adi Mešetović ovu trku završio je u vremenu od 50,40.

Evropsko prvenstvo se održava u ruskom Kazanju od 2. do 7. novembra.