Lana Pudar osvojila drugu zlatnu medalju na Mediteranskim igrama

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica 16-godišnja Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama koje se održavaju gradu Oran u Alžiru, u disciplini 100 metara delfin.

Pudar je ovu dionicu isplivala za 57,55 sekundi, što je novi mediteranski rekord.

Pudar: Jako sam sretna što će se opet slušati himna BiH

"Jako sam zadovoljna i jako mi je drago što sam uspjela i nakon 200 metara i na 100 metara ponoviti uspjeh",kazala je Lana Pudar nakon osvojene druge zlatne medalje na Mediteranskim igrama.  "Jako mi je drago što sam oborila taj rekord Mediterana. Ovo je također drugo najbrže vrij...

Pudar je nastup u finalu izborila jutros u drugoj polufinalnoj grupi kada je s vremenom 59,81 sekundi prva stigla do cilja. U polufinalnim trkama bolja od nje bila je Italijanka Ilaria Bianchi s vremenom 59,55, koja je u finalu završila na trećem mjestu.

Lana Pudar je na ovim Mediteranskim igrama osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin, dok je u disciplini 50 metara bila peta. Večerašnjom trkom mlada bh. plivačica završila je svoj nastup na Mediteranskim igrama.