Krivaji kantonalni derbi kod Čelika Juniora, koji još čeka na prve premijerligaške bodove

Rukometaši zeničkog Čelik Juniora poraženi su u 5. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u kantonalnom derbiju Zeničko-dobojskog kantona od zavidovićke Krivaje rezultatom 24:31 (6:17).

Susret je, praktično, bio riješen već nakon prvog poluvremena i vodstva gostiju rezultatom 16:7, s kojim su gosti otišli na odmor. Krivaja je u nastavku uspjela sačuvati visoko vodstvo, uprkos tome što je zenički tim drugo poluvrijeme dobio sa 17:14.

Čelik je, tako, u svojoj debitantskoj premijerligaškoj sezoni pretrpio i peti poraz na otvaranju sezone pa su još uvijek jedini tim bez bodova. Krivaja je upisala i treću pobjedu te izbila na 4. mjesto na tablici.

U preostala tri odigrana meča nepotpunog 5. kola, koja su igrana sinoć, Konjuh iz Živinica savladao je na svom terenu dobojsku Slogu s 29:26, Višegrad je kao domaćin bio bolji od Goražda s 28:27, dok su Maglaj i sarajevska Bosna u Maglaju odigrali neriješeno 28:28.

Tabela nakon nepotpunog 5. kola: Izviđač 8 (-1), Konjuh 7, Gračanica (-1) i Krivaja po 6, Vogošća (-1), Bosna i Višegrad po 5, Borac (-1), Sloga, Goražde i Leotar (-1) po 4, Sloboda Tuzla (-1) i Maglaj po 3, Čelik Junior 0 bodova.