Krejčikova osvojila titulu na Wimbledonu
(Izvor: EPA-EFE/TOLGA AKMEN)

Češka teniserka Barbora Krečikova osvojila je danas titulu na londonskom Wimbledonu, pošto je u finalu pobijedila sedmu teniserku svijeta Italijanku Jasmine Paolini poslije tri seta, 6:2, 2:6, 6:4.

Krejčikova, 32. teniserka svijeta, pobijedila je posle sat i 56 minuta i osvojila drugu grand slam titulu u karijeri. Prethodno, trijumfovala je na Roland Garrosu 2021. godine.

Krejčikova je dobro počela, napravila je brejkove u prvom i petom gemu prvog seta, a posljednji gem osvojila je bez izgubljenog poena i povela u meču.

Paolini je uzvratila u nastavku i brejkovima u drugom i osmom gemu drugog seta izjednačila na 1:1 te izborila treći set.

Teniserke su u trećem setu osvajale gemove na svoje servise sve do sedmog, kada je Krejčikova napravila brejk, poslije dvostruke servis greške protivnice i povela 4:3. Ona je zatim osvojila gem na svoj servis i povela 5:3, a Paolini je također poslije gema na svoj servis ponovo prišla na gem zaostatka.

Krejčikova je poslije toga servirala za pobjedu, spasila je dvije brejk lopte, prije nego što je iskoristila treću meč loptu za veliku pobjedu. Ona je osma različita osvajačica Wimbledona u posljednjih osam odigranih turnira.

Osim dvije grand slam titule u singlu, Krejčikova ima sedam grand slam titula u dublu, uključujući i dvije na Wimbledonu.

Paolini je igrala za prvu titulu, u drugom uzastopnom finalu grand slam turnira, nakon što je prošlog mjeseca izgubila u finalu Roland Garrosa od Poljakinje Ige Švjontek.