Košarkaški derbi između Slobode i Zrinjskog pripao gostima

U okviru 8. kola Prvenstva BiH za košarkaše u derbi susretu koji je večeras odigran u tuzlanskom Mejdanu košarkaši gostujućeg Zrinjskog pobijedili su Slobodu 108:101.

Tokom cijele utakmice mogli smo vidjeti izjednačenu igru oba tima, no Zrinjski na odmor odlazi sa blagom prednošću. U drugoj dionici susreta gosti i domaćini su se smjenjivali u vodstvu, no u posljednjih deset minuta gostujuća ekipa je ušla sa devet poena prednosti.

Tri minute pred kraj utakmice dolazi do izjednačenja rezultata 92:92, no Zrinjski na kraju ipak odnosi pobjedu. U gostujućoj ekipi istakli su se Carlbe Ervin sa 28 poena i Tihomir Vranješ sa 27, dok su domaće predvodili Ibrahim Durmo sa 21 poenom i Darrell Lloyd Davis koji je postigao 20 poena.

U narednom devetom kolu Sloboda će na gostovanje KK Promo iz Donjeg Vakufa, dok će Zrinjski dočekati OKK Čelik.