Košarkaši zeničkog Čelika savladali banjalučki Borac
(Izvor: Fena/Vehid Begunić)

Košarkaši zeničkog Čelika savladali su u 4. kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine na svom terenu u Gradskoj dvorani „Husejin Smajlović“ banjalučki Borac rezultatom 78:66 (25:18, 19:14, 19:19 i 15:15)

Zeničani su bili puno bolji tim u prvom poluvremenu, koje su riješili u svoju korist s 44:32, a u 19. minuti imali su i 16 poena prednosti, pri rezultatu 44:28. Domaćine su u prvom pluvremenu predvodili Haris Delalić s 16, Haris Ćurevac s 12 i Milivoje Božović s devet poena, koliko je postigao i najefikasniji igrač Borca Hayden Lescault. Kod gostiju je Draško Knežević u prvom poluvremenu ubacio osam poena.

Gosti su u trećem periodu zaigrali puno bolje te su i rezultatski zaostatak bili smanjili na samo šest poena razlike (50:44). Međutim, Čelik je serijom 9-0, u 27. minuti, ponovo stigao velikih 15 poena prednosti - 59:44.

Čelik je u odlučujući, četvrti period ušao s 12 poena prednosti i pri rezultatu 63:51. Gosti su bili smanjili na 68:60 da bi, nakon nekoliko nerealiziranih napada s obje strane, Delalić u 35. minuti položio loptu u koš za vodstvo od 70:60.

Čelik je u 38. minuti poveo s 74:61, nakon čega je bilo izvjesno da će upisati prvu pobjedu u Ligi za prvaka. Na kraju je bilo 78:66 za Čelik. Kod domaćeg sastava, na kraju meča najefikasniji je bio Delalić s 22, Božović i Ćurevac ubacili su po 18 poena, a kod gostiju je Lescault ubacio 16, a Knežević i Božo Đumić po 11 poena.

Borac je prije mjesec dana, u predzadnjem kolu regularnog dijela, slavio u Zenici s 87:77, a Čelik im se ovom pobjedom potpuno revanširao te im nanio i prvi poraz u Ligi za prvaka. Borac sada ima omjer 2-1, a Čelik 1-1.

Sutra, 9. maja, u 18.00 sati, Široki u okviru ovog kola na svom terenu dočekuje trebinjski Leotar.