Košarkaši tuzlanske Slobode ostvarili pobjedu u Donjem Vakufu
(Izvor: OKK Sloboda)

Košarkaši OKK Sloboda su nakon reprezentativne pauze ligaški put nastavili gostujućom pobjedom.

Teška utakmica za obje ekipe odigrana je u Donjem Vakufu, ali Crveno-crni su uspjeli ostvariti vodstvo koje su vješto kontrolisali praktički do samog kraja za četvrtu pobjedu u Prvenstvu BiH za košarkaše.

Gosti su puno bolje otvorili susret gdje su s nekoliko ukradenih lopti svoj trud u odbrani uspjeli nagraditi dobrim trčanjem kontri i već na koncu prvog perioda igre imali su respektabilnu prednost.

Prva četvrtina završila je rezultatom 14:23, a u nastavku domaćin je do poluvremena uspio smanjiti prednost na pet razlike za rezultat na od 31:36 i dalje u korist gostiju.

Sloboda ubacuje u brzinu više i u trećem dijelu utakmice kao da gledamo reprizu prve četvrtine gdje gosti odličnom timskom igrom podižu prednost na dvocifrene brojke.

Rezultat na kraju trećeg perioda igre glasio je 46:60 i „momci s Vrbasa“ jedino što su do kraja susreta uspjeli jeste spustiti prednost na devet razlike i ublažiti poraz za konačan rezultat 69:78.

Nakon pauze i problema s povredama u rosteru, igraču Slobode zbili su svoje redove.

Uoči utakmice zbog povrede otpao je i Bojić, a momci su u Donjem Vakufu odlučili odigrati maksimalno timski. O tome najbolje govori i podatak o broju postignutih poena igrača gdje Sloboda ima čak pet dvocifrenih strijelaca.

Listu predvodi standardno sjajni Durmo sa 20 poena, u stopu ga prati Davis sa 15, Munižaba je ubacio 14 i na kraju duo Alikadić i Manjgafić zatvara krug strijelaca sa po 12 postignutih poena.

Poslije sedam odigranih utakmica u devet prvenstvenih kola Sloboda je na skoru od četiri pobjede i tri poraza dok ekipa Proma ima isto toliko odigranih susreta, ali uz skor od tri pobjede i četiri poraza.

Narednog vikenda Crveno-crni će u Mejdanu ugostiti ekipu Čelika u okviru desetog kola Prvenstva BiH, saopćeno je iz OKK Sloboda.