Košarkaši Phoenixa pobijedili Lakerse
(Izvor: Jae C. Hong, AP)

Košarkaši Phoenixa pobijedili su protekle noći Los Angeles Lakerse sa 108:90 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu u NBA ligi. Sunse je predvodio Devin Booker sa 24 poena, devet skokova i sedam asistencija. On je igrao 32 minuta i šutirao iz igre 8/16, u drugoj utakmici otkako je pauzirao sedam mečeva zbog povrede tetive.

Deandre Ayton u pobjedi je učestvovao sa 19 poena i 11 skokova, a Mikal Bridges i Cameron Johnson sa po 14 poena. Chris Paul dodao je 11 poena i devet asistencija.

Phoenix je najbolja ekipa lige skorom od 25 pobjeda i pet poraza, pošto Golden State ima utakmicu manje i poraz više.

Lakersi su izgubili treću uzastopnu utakmicu, a najefikasniji u ekipi bio je LeBron James sa 34 poena uz sedam skokova. Russell Westbrook postigao je 22 poena, uz 10 skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte.

Ekipu drugu uzastopnu utakmicu nije predvodio trener Frank Vogel zbog korona virusa, a u timu ponovo nije bilo Anthony Davisa, koji bi trebalo da pauzira četiri nedjelje zbog problema sa lijevim koljenom.

Košarkaši Miamija pobijedili su Indijanu sa 125:96. Tyler Herro i Duncan Robinson predvodili su Miami sa po 26 poena. Max Strus postigao je 18 poena uz sedam skokova, a Kyle Lowry osam poena, uz 12 asistencija i 11 skokova.

Miami je izjednačio rekord franšize pošto je postigao 22 "trojke".

U timu Indiane Caris LeVert i Chris Duarte postigli su po 17 poena. Malcolm Brogdon izašao je iz igre u prvom poluvremenu zbog problema sa Ahilovom tetivom.

Košarkaši New Yorka pobijedili su Detroit sa 105:91 i ostvarili prvi trijumf na domaćem terenu poslije gotovo mjesec dana. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Evan Fournier sa 22 poena, Julius Randle sa 21 poenom uz 11 skokova i Kemba Walker sa 21 poenom, osam skokova i pet asistencija. To je bila tek treća pobjeda Knicksa u posljednjih 11 utakmica.

U ekipi iz Detroita Saben Lee bio je najefikasniji sa 16 poena, a Saddiq Bey dodao je 15 poena i sedam skokova.

Košarkaši New Orleansa pobijedili su Portland sa 111:97 i ostvarili treću uzastopnu pobjedu. Šestorica igrača u pobjedničkom timu postigla su dvocifreni broj poena, a najefikasniji su bili Brandon Ingram sa 28 poena, osam skokova i osam asistencija i Nickeil Alexander-Walker sa 27 poena, od kojih je 22 postigao u drugom poluvremenu.

U poraženom timu istakao se Damian Lillard sa 39 poena i sedam asistencija. Jusuf Nurkić dodao je 17 poena, uz 5 skokova i 4 asistencije, a Norman Powell dodao je 16 poena.

Košarkaši Dallasa pobijedili su Minnesotu sa 114:102, u utakmici u kojoj su nedostajala devotorica prvotimaca zbog korona virusa. Jalen Brunson predvodio je Dallas sa 26 poena, a Dorian Finney-Smith dodao je 19 poena, od kojih 15 u drugom dijelu igre.

U ekipi Minnesote Karl-Anthony Towns bio je najefikasniji sa 26 poena i 14 skokova, a D'Angelo Russell dodao je 14 poena i 12 asistencija.

Utakmica Brooklyna i Washingtona odložena je zbog korona virusa.